Avcı: Türkiye’nin en özel hastanelerinden biri olacak

Şehir hastanesinin 100 yıllık ihtiyacı sağlayabilecek bir alanda yaptıklarını ifade eden Avcı “Bizim belki 50 yıllık ihtiyaç hasıl olması durumunda ise 100 yıllık ihtiyacımızı karşılayabilecek bir alanda dolgu yapıldı. Tabii..

Avcı: Türkiye’nin en özel hastanelerinden biri olacak
Yayınlanma: Güncelleme: 60 views

Şehir hastanesinin 100 yıllık ihtiyacı sağlayabilecek bir alanda yaptıklarını ifade eden Avcı “Bizim belki 50 yıllık ihtiyaç hasıl olması durumunda ise 100 yıllık ihtiyacımızı karşılayabilecek bir alanda dolgu yapıldı. Tabii bilinçli olarak düşünülmüş bir şey planlı olarak hareket edildi. Biz bunu 150 dönüme de yapabilirdik ama biz 350 dönümlük bir alanda yapıyoruz. Bu alan Rize’nin artık Hastane bölgesi olacaktır. Belki 100 yıl daha değişmez. Orada hastanemiz yapılacak yarın bir gün büyütme ihtiyacı hasıl olduğunda da yine orada büyütülecek. Bu hastane için gerçekten çok büyük emek verildi. Dolgusunu tamamladık. Deprem izolatörü konması ile ilgili bir çalışma yaptık epeyce uzun sürdü. Dolgu tamamlandı 350 dönümlük dolgu hazır şu anda. Deprem izolatörü ile ilgili çalışma bitti uygulama projesi de hazırlandı şu anda. İhaleye çıkabilecek durumdayız. Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettik. İhalenin yöntemine de karar verilecek. Çalışma yapılıyor en makul olanı hazineye   belki en az yük getirecek olanı ama Rize’ye de en özel Hastaneyi getirecek olanı yapılacak. Türkiye’nin en özel hastanelerinden biri olacak. Projeyi bizzat incelemiş biri olarak ve üzerinde çalışmış biri olarak söylüyorum. Türkiye’nin en özel hastanelerinden biri olacak. Bu konuda Sağlık Bakanı yardımcımız Şuayip Birinci’ ye de çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımıza konuyu anlatırken de hep yanımızdaydı çünkü işin teknik detayına vakıf olan oydu. Sürecin başından sonuna kadar takip eden kişilerden. Sağlık Bakanlığı’nda da başlıcası odur. Ben bütün çalışmayı onunla beraber yürüttüm. Tabi Sayın Cumhurbaşkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bu projeler Rize’ye kazandırılıyorsa bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın varlığı sayesindedir” dedi.

Kaynak Linki = https://www.rizetvhaber.com/haber/avci-turkiyenin-en-ozel-hastanelerinden-biri-olacak-5446

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.