Yalçın: Enflasyon Farkı Toplu Sözleşme Kazanımıdır, Müjde Gibi İfade Edilemez!

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu tarafından açıklanan zam kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yalçın, enflasyon farkının toplu sözleşme kazanımı olduğunu ancak müjde gibi ifade edilemeyeceğini belirtti. Ayrıca, refah..

Yalçın: Enflasyon Farkı Toplu Sözleşme Kazanımıdır, Müjde Gibi İfade Edilemez!
Yayınlanma: Güncelleme: 14 views

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu tarafından açıklanan zam kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yalçın, enflasyon farkının toplu sözleşme kazanımı olduğunu ancak müjde gibi ifade edilemeyeceğini belirtti. Ayrıca, refah payının alınamadığını ve toplu sözleşme sistemi içinde hakem kurulu farkının beklenti yaratmadığını dile getirdi.

Karar sonrası açıklama yapan Memur-Sen Başkanı Ali  Yalçın, Enflasyon farkı toplu sözleşme kazanımıdır, müjde gibi ifade edilemez. Refah payı alamadık. Toplu sözleşme sistemetiğinde hakem kurulu farkı beklenti doğurmuyor. Üzerine anlaştığımız konularda bir tartışma alanı yaratılmadı. Engellilerin kamu konutlarından yaralanma süresi 5 yıldan 6 yıla çıktı. En düşük devlet memuru maaşının 20 bin 350 TL’de kaldığını belirtmiştik. Enflasyon farkıyla birlikte Ocak ayında en düşün aylık 30 bin TL’ye gelecek. Heyette toplu sözleşme süreci boş geçirilmiş bir yaklaşım söz konusu. Zamda yüzde 33’ün üzerini konuşmalıydık.” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.