Av sezonu Pazar’da dualarla açıldı

Denizlerde 15 Nisan itibariyle başlayan av yasağı sona erdi. Teknelerde bakım yapan ve ağlarını onaran balıkçılar 1 Eylül itibariyle sona eren av yasağı ile birlikte “Vira Bismillah” dedi.   Pazar Kirazlık Balıkçı..

Av sezonu Pazar’da dualarla açıldı
Yayınlanma: Güncelleme: 99 views

Denizlerde 15 Nisan itibariyle başlayan av yasağı sona erdi. Teknelerde bakım yapan ve ağlarını onaran balıkçılar 1 Eylül itibariyle sona eren av yasağı ile birlikte “Vira Bismillah” dedi.  

Pazar Kirazlık Balıkçı Barınağı’nda düzenlenen Balıkçılık Av Sezonu Açılış Törenine; Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Milletvekili Harun Mertoğlu, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Nebi Gümüş, Pazar Kaymakamı Mustafa Akın,  Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Emniyet Müdürü Murat Türesin, Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Genç, kurum müdürleri, STK Temsilcileri, gemi sahipleri ve tayfalar katıldı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreni horon gösterisi ve protokol konuşmalarıyla devam etti.

Törende konuşan Vali Baydaş, “Şehrimiz için çay ne kadar kıymetli ve stratejik bir ürünse balıkçılık da hayatımızı etkileyen kıymetli bir üründür. Hem avcılık yoluyla hem de üretim yoluyla elde edilen bir balıkçılığımız var. Balıkçılığımızın daha fazla olmasını hem ilimizin hem de ülkemizin ekonomisine daha fazla katkıda bulunması temennisi ile sezonu açmış olacağız. Bizim açımızdan bir sezon açılışı ama burada bulunan kıymetli balıkçılarımız açısından rızıklarını temin ettikleri sezonun mesai başlangıcı. Onlar için sıkıntısız, kazasız, belasız, bol ve bereketli bir sezon diliyorum. Kürsüye çıkmadan belediye başkanımızla da aramızda konuştuk; bunu sadece burada bir sezon açılışı olarak değil; belki yıl içinde uygun bir vakitte oturup burada meselelerin de tartışılacağı, ihtiyaçların ne olduğu, balıkçılığın hem ticaretini hem de avlanmasını yapan arkadaşlarımızın hangi sorunlarla karşılaştığı, bizim idareciler olarak nasıl çözümler üretmemiz gerektiğini tartışacağımız bir toplantının veya çalışmanın da sözünü buradan vermiş olalım. Rabbim hayırlı ve bereketli kazançlar nasip etsin.  İnşallah bereket ve bollukla hem ailelerine hem de ülkemizin ekonomisine katkıda bulunsunlar. Vira Bismillah” dedi.

 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından sezonun açılışını kutlama adına pasta kesildi, havai fişek ve meşaleler eşliğinde balıkçı tekneleri denize uğurlandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.