Memurun Sendikası mı olur? Günlerinden, Sendika Memur’un hakkını savunamadı?

Memurun Sendikası mı olur? Günlerinden, Sendika Memur’un hakkını savunamadı? Günlerine… Nereden nereye, geçen süre içerisinde Memur Sen’imizin gücüyle bu günlere geldik. 2010 yılına kadar memur hükümetin verdiği yüzdelik zam uygulaması..

Memurun Sendikası mı olur? Günlerinden,  Sendika Memur’un hakkını savunamadı?
Yayınlanma: Güncelleme: 154 views
Memurun Sendikası mı olur? Günlerinden,
Sendika Memur’un hakkını savunamadı? Günlerine…
Nereden nereye, geçen süre içerisinde Memur Sen’imizin gücüyle bu günlere geldik. 2010 yılına kadar memur hükümetin verdiği yüzdelik zam uygulaması ile enflasyon karşısında mağdur edilirken, Memur Sen Konfederasyonu yetkili olduğu yıllar boyunca enflasyon farkı, seyyanen zamları ve iyileştirme ile kendini de sorgulayın dedirten bir konuma gelindi.
2010 yılı öncesi enflasyon farkı sorgulanamazken, şimdilerde enflasyon farkı aldınız üzerine herhangi bir zam alınamadı sorgulanması önemlidir.
Nereden nereye geldik, 8000 TL Temmuzda değil de 2024 ocağında verildiğini düşününce, varsayımla, dağ fare doğurdu gibi görünenin ötesinde yorulsakda, bazen anlaşılmakta zorlansakta… iyi şeylere imza attık, yarın daha iyi yerlere geleceğiz.
Ocak ayı maaşı ile güncelleme yapılacak, rakamlar görüldüğünde daha iyi anlaşılacaktır.
Elbette ki olması gereken enflasyon üzerinde toplu sözleşme kazanımı olmalıdır. Enflasyon memur için bir kader değildir.
Sağlık Sende bugüne kadar hizmet etmiş eski başkanlar zamanları içerisinde değerlendirilebilir, ancak bugün ile, bugünkü yönetim ile asla kıyas edilemez.
Sağlık Sen & Memur Sen, üyesi ile Memuru daha güçlü yarınlara taşıyacaktır.
Rize Sağlık-sen Baaşkanı
İsmail YILMAZ

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.