REKTÖR YILMAZ MÜJDELİ HABERİ DUYURDU

Müjdeyi verdi; eksikliği hissediliyordu, 4. uzman doktor geliyor Rize’de eksikliği hissedilen branşlarda doktor ataması yapılması bekleniyor. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine çocuk yandal uzmanları ile birlikte 4.onkoloji uzmanının..

REKTÖR YILMAZ MÜJDELİ HABERİ DUYURDU
Yayınlanma: Güncelleme: 83 views
Müjdeyi verdi; eksikliği hissediliyordu, 4. uzman doktor geliyor
Rize’de eksikliği hissedilen branşlarda doktor ataması yapılması bekleniyor. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine çocuk yandal uzmanları ile birlikte 4.onkoloji uzmanının eylül ayı içinde ataması planlanıyor.
HABER:ARZU ERBAŞ
Rize’de vatandaşlar tarafından eksikliği sık sık dile getirilen ve uzman doktor olmadığı için hastaların il dışına gitmek zorunda kaldığı bir çok branşta doktor ataması yapılması bekleniyor. Özellikle çocuk yandal doktorlarının olmadığı kentte, yapılan girişimler sonucunda 4 uzman hekim ataması yapılacak. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi için Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi, Çocuk Nefrolojisi,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşlarında atama yapılması planlanıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından ayrıca Yoğun Bakım, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Tıbbi Onkoloji, Acil Tıp, İç Hastalıkları branşlarında da atama yapılacak.
RİZE’DE İLK KEZ 4 ONKOLOJİ DOKTORU
Bu arada onkoloji alanında yaşanan sıkıntılar sonucunda ataması yapılan ve bu hafta göreve başlayan 3. onkoloji doktorundan sonra 4. Tıbbi onkoloji doktoruda eylül ayı içerisinde atanacak. Atamanın yapılması ile Rize’de ilk kez 4 onkoloji doktoru aynı anda görev yaparak hastalara hizmet verecek.
REKTÖR YILMAZ MÜJDELİ HABERİ DUYURDU
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurarak verdiği destekten dolayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür etti. Prof. Dr. Yılmaz “Sağlık Bakanlığımız tarafından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi için Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi, Çocuk Nefrolojisi, Yoğun Bakım, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Tıbbi Onkoloji, Acil Tıp, İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşlarında Eylül ayı içinde birer uzman doktor ataması yapılması planlanmaktadır. Çalışma arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Sağlık Bakanımıza taleplerimize verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz.”dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.