Rize Tevfik İleri MTAL öğrencileri Uluslararası MEB Robot Yarışmasında birinci oldu

Millî Eğitim Bakanlığınca bu yıl 15’incisi Bursa’da düzenlenen Uluslararası MEB Robot Yarışmasında katılan Rize Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencileri 1.’lik ve 3.’lük elde ederek..

Rize Tevfik İleri MTAL öğrencileri Uluslararası MEB Robot Yarışmasında birinci oldu
Yayınlanma: Güncelleme: 56 views
Millî Eğitim Bakanlığınca bu yıl 15’incisi Bursa’da düzenlenen Uluslararası MEB Robot Yarışmasında katılan Rize Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencileri 1.’lik ve 3.’lük elde ederek Rize’nin gururu oldular.

Bu yıl 81 il ve 18 ülkeden 12 bin 716 katılımcının 4 bin 733 robotla yer aldığı yarışma ile ortaokul ve dengi okullar, ortaöğretim ile yükseköğretim öğrencilerinin eğitim süreçlerinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilmelerinin amaçlandığı Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Rize’yi temsilen katılan Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencileri derece yaparak Rize’yi gururlandırdı.

6-9 Eylül 2023 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilen yarışmanın katılımcılarının “Endüstriyel Robot Kol”, “Çizgi İzleyen (Temel Seviye)”, “Çizgi İzleyen (İleri Seviye)”, “Hızlı Çizgi İzleyen”, “İnsansız Hava Aracı (Mini Drone)”, “Mini Sumo”, “Tasarla-Çalıştır”, “Yumurta Toplama (Caretta Caretta)”, “Labirent Ustası”, “Tozkoparan Robot (Temel Seviye)”, “Serbest Proje”, “Temalı”, “Su Altı Aracı (ROV)” ve “Otonom Araç” olmak üzere 14 kategoride mücadele ettiği yarışlarda Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı öğrencileri “Çizgi İzleyen (İleri Seviye)” kategorisinde Türkiye 1.liği ile 3.’lüğü, “Labirent Ustası” kategorisinde ise Türkiye 3.’lüğü elde etti.

Rize ekibinin kafile başkanı Ali Anıl Yücesan yaptığı açıklamada, kazanılan başarının tesadüf olmadığını yoğun bir çalışma ve özverinin sonucu olduğunu belirterek, “Emeği geçen öğrencilerim Kadir Çolak, Yunus Emre Köse, Muhammet Küçüksarı’ya ve Öğretmen arkadaşlar Bülent Buçan, Ömer Demir, Azim Gökbayrak, Volkan Koç, Yusuf Meral ve Hamza Kutay’a teşekkür ederim” dedi.

rizeli-lise-ogrencileri-robot-yarismasinda-birinci-oldu-3.jpg

rizeli-lise-ogrencileri-robot-yarismasinda-birinci-oldu-2.jpg

rizeli-lise-ogrencileri-robot-yarismasinda-birinci-oldu-1.jpg

 

Kaynak:İbrahim Köroğlu

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.