Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğine Mehmet Bilgin atandı

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin’in Kahire Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği görevine atandığı öğrenildi. Uzun yıllar Diyanet İşleri Başkanlığı’nda farklı görevlerde bulunan ve son olarak Diyanet İşleri..

Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğine Mehmet Bilgin atandı
Yayınlanma: Güncelleme: 33 views
Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin’in Kahire Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği görevine atandığı öğrenildi.

Uzun yıllar Diyanet İşleri Başkanlığı’nda farklı görevlerde bulunan ve son olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü görevini sürdüren Rizeli hemşehrimiz Mehmet Bilgin’in Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği görevine atandığı bilgisine ulaşıldı.

MEHMET BİLGİN KİMDİR?

1971 yılında Rize’nin Merkez Elmalı Köyünde doğdu. Merkez İstiklal İlkokulundaki öğrenimine devam ederken, Tasçıoğlu Camii Kur’an Kursu’nda hafızlığını ikmal etti. Rize İmam Hatip Lisesinden 1989 yılında mezun olduktan sonra, aynı yıl İmam-Hatiplik görevine başladı. 1995 yılında Mısır El-Ezher Üniversitesinden, 1999 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi 16. dönem mezunu olan Mehmet Bilgin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Aynı Anabilim Dalında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Samsun Eğitim Merkezinde 1 yıl Öğretmenlik yaptıktan sonra, 2003-2005 yılları arasında Tunceli İli Mazgirt İlçesinde, 2005-2010 yılları arasında Rize İli Derepazarı İlçesinde Müftülük görevlerinde bulunmuş, ardından Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

12.09.2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2019/306 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü olarak atanan Bilgin, 15.09.2023 tarihine kadar bu görevini sürdürürken Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği görevine atandı.

Bilgin, evli ve 3 çocuk babası olup, iyi derecede Arapça bilmektedir.​

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.