“İŞKUR’un “Yol Arkadaşım” tırı, Yarın Rize’de Olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın 12 Eylül 2023 Salı günü İŞKUR Genel Müdürlüğü önünden uğurladığı “İŞKUR Yol Arkadaşım” kampanya tırının dördüncü durağı Rize olacak. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)..

“İŞKUR’un “Yol Arkadaşım” tırı, Yarın Rize’de Olacak
Yayınlanma: Güncelleme: 79 views
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın 12 Eylül 2023 Salı günü İŞKUR Genel Müdürlüğü önünden uğurladığı “İŞKUR Yol Arkadaşım” kampanya tırının dördüncü durağı Rize olacak.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğü ile Avrupa Birliğinin (AB) ortak finansmanıyla, Ne İstihdamda Ne Eğitimde Olan Gençlere (NEET) yönelik hayata geçirilen ve ulaşılması zor gençlerin istihdama kazandırılması amacıyla Ankara’dan yola çıkan ‘İŞKUR Yol Arkadaşım’ kampanya tırı yarın Rize’de olacak.

Tır, 22-23 Eylül 2023 tarihlerinde Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında konumlandırılacak. Tanıtım tırında bulunan ve kariyer yolculuklarında gençlere yol gösterecek mesleki eğilim ve beceri testleri ile fotoğraf alanları gibi etkinliklerin yanı sıra iş ve meslek danışmanları, İŞKUR’un hizmetlerini tanıtarak kariyer süreçlerinde gençlere destek olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İŞKUR tarafından yürütülen NEET PRO Teknik Destek Projesi kapsamındaki “İŞKUR Yol Arkadaşım” tanıtım aracı; İŞKUR hizmetlerini tanıtmak, 15-29 yaş aralığındaki işsiz, eğitime devam etmeyen ya da iş gücünde yer almayan gençler arasında farkındalık oluşturmak ve gençlerin istihdam fırsatlarından yararlanabilmesi için İŞKUR’a kayıtlarını yapmaları amacıyla yola çıkarak, NEET PRO teknik destek projesinden 1 etkinlik koordinatörü, 1 fotoğrafçı ve 6 kayıt/bilgilendirme personeli ve Rize İŞKUR’dan 4 İş ve Meslek Danışmanı ile birlikte toplam 12 proje personeli de eşlik edecek.

15-29 yaşındaki gençlerin kurum hizmetleri hakkında bilgilendirilerek kayıtlarının yapılması amacıyla yürütülen çalışma kapsamında Mardin’den programına başlayan “İŞKUR’un “Yol Arkadaşım” tırı, Van ve Erzurum’un ardından ulaştığı Rize’de 2 gün kaldıktan sonra sırasıyla, Samsun, Sivas, Adıyaman, Gaziantep, Mersin, Konya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Manisa, Bursa ve Edirne’ye gidecek.

 

Kaynak:Hürselen Sandıkçı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.