Sağlık Personeli İçin Derece ve Kademe İlerlemesi… 8 Temel Bilgi!

Derece ve kademe ilerlemeleri, kariyer yolculuklarında önemli bir fırsatı temsil eder. Bu ilerlemeleri yakından takip etmek ve haklarınızı bilerek hareket etmek, size birçok avantaj sağlayacaktır Öncelikli İllerde Görev Alan Sağlık Personeli: Kalkınmada..

Sağlık Personeli İçin Derece ve Kademe İlerlemesi… 8 Temel Bilgi!
Yayınlanma: Güncelleme: 46 views

Derece ve kademe ilerlemeleri, kariyer yolculuklarında önemli bir fırsatı temsil eder. Bu ilerlemeleri yakından takip etmek ve haklarınızı bilerek hareket etmek, size birçok avantaj sağlayacaktır

Öncelikli İllerde Görev Alan Sağlık Personeli: Kalkınmada birinci öncelikli illerde görev yapan ve isteğe bağlı yer değiştirmemiş Sağlık Personeline her iki yılda bir, ilave 1 kademe ilerlemesi yapılır.

Disiplin Cezası Almamış Sağlık Personeli: Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almamış olan Sağlık Personeline de ilave 1 kademe ilerlemesi uygulanır.

Yüksek Lisans Eğitimi Tamamlamış Sağlık Personeli: Tezli veya tezsiz yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve belgelerini ibraz edebilen Sağlık Personeli 1 kademe ilerlemesi sağlanır.

Hazırlık Sınıfı Okumuş Sağlık Personeli :Sağlık Meslek Lisesi mezunu Sağlık Personeline tek sefere mahsus olmak üzere 1 kademe ilerlemesi yapılır.

Doktora Eğitimi Tamamlamış Sağlık Personeli: Doktora eğitimini başarıyla tamamlamış Sağlık Personeli 1 derece ilerlemesi sunulur.

Üstün Başarı Belgesi Sahibi Sağlık Personeli: Üstün başarı belgesi elde eden Sağlık Personeli, idarenin tasarrufu ile 1 kademe ilerlemesi şansını yakalayabilirler.

Toplu Sözleşme ve İlerleme İhtimali: 2015 yılında birçok Sağlık Personeline toplu sözleşme gereği 1 derece verilmişti. Benzer bir uygulama önümüzdeki yıllarda da gerçekleşebilir.

 Yeşil Pasaport Hakkı: Derece ve kademe ilerlemeleri, maaşınızı arttıran unsurlar olmasının yanı sıra 3/1 seviyesine ulaştığınızda yeşil pasaport alma hakkını da sizlere sunar.

kamudanhaber.net’in öğretmenler için yaptığı açıklamadan örnek alarak hazırlanmıştır

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.