Cumhurbaşkanı Yardımcımız İle Deremezra’yı Konuştuk

AK Parti Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar hafta sonu düzenlenen Deremezra 2. Güz Festivali’ne katılmak için Ardeşen Deremezra Köyü’ne gitti. AK Parti Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar hafta sonu düzenlenen ..

Cumhurbaşkanı Yardımcımız İle Deremezra’yı Konuştuk
Yayınlanma: Güncelleme: 78 views

AK Parti Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar hafta sonu düzenlenen Deremezra 2. Güz Festivali’ne katılmak için Ardeşen Deremezra Köyü’ne gitti.

AK Parti Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar hafta sonu düzenlenen  Deremezra 2. Güz Festivali’ne katılmak için Ardeşen Deremezra Köyü’ne gitti.

Burada bir konuşma yapan Bayraktar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen ve Eski Bakan Faruk Özak, Artvin Eski Milletvekili İsrafil Kışla’nın da olduğu toplantıya kendisinin de katıldığını söyledi. Toplantıda Deremezra’nın turizme kazandırılması ve yeni yatırımlar ile bölgenin geleceğinin konuşulduğunu söyleyen Bayraktar, alınan kararların milletvekilleri, belediye başkanları ve DOKAP ile birlikte yeniden masaya yatırılacağını söyledi.

“TÜRKİYE’DE DEREMEZRA GİBİ DOĞAL VE ORGANİK BİR YER YOK”

AK Parti Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar, Deremezra Köyü’nün önemine vurgu yaparak “Doğal ve organik köy olarak değil Rize’de, iddia ediyorum Türkiye’de böyle bir yer yok. Buranın kıymetini bilelim.” Dedi.

“KALİTELİ VE AHLAKLI TURİZM OLMALIDIR”

Bayraktar, açıklamasında “Biz bu vadinin kaliteli turizme, ahlaki erozyonlar olmamak kaydıyla ahlaklı turizme ihtiyacı var. Doğal güzellikleri, doğal mimariyi ve ürünleri muhafaza ederek, geliştirerek geleceğe taşımanın yollarını mutlaka öncelikle yerel yöneticiler, yerel halk bulmalıdır.” İfadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANI YARDIMCIMIZ İLE DEREMEZRA’YI KONUŞTUK”

Deremezra’nın geleceğine ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya katıldığını söyleyen Bayraktar “Çok yeni bir bilgi vermek istiyorum. Daha belediye başkanlarım ve milletvekilime anlatamadım. Geçtiğimiz Cuma günü bu bölgelerin turizme yönelik yeni yatırımlar ve geleceğini konu alan bir toplantıya 5 kişilik özel bir heyet olarak katıldım. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Bey’in başkanlığında külliyede 4 saatlik bir toplantı yaptık. Bu toplantıda alınan notlar değerli milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız ve DOKAP ile birlikte yeniden masaya yatırılarak gündeme alınacak.” Şeklinde konuştu.

“DEREMEZRA’DAKİ BU GÜZELLİĞİ NE OLUR KORUYALIM”

AK Parti Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar “Deremezra’daki bu güzellikleri festivallerle bizler ve misafirler yaşıyoruz. Bu güzelliği paylaşacağız diyerek tahrip edenler olabilir. Rant var ya rant… Para insanın aklını çeliyor. Biraz daha fazla para kazanayım diyerek farklı yatırımları yönelebiliriz. Ne olur, Allah’ın vermiş olduğu bu güzellikleri koruyarak geleceğe taşıyalım.” Açıklamasında bulundu.

“YEŞİN YOL’UN EKSİKLİKLERİNİN TAMAMLANMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Bayraktar, konuşmasın sonunda Yeşil Yol’a değinerek “Samsun’dan Artvin’e kadar geçen 2 Bin 600 km’lik Yeşil Yol projesinin eksikliklerin tamamlanmasına yönelik de bir çalışma yaptık. O yolun başlangıcında da ben vardım. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz Bey’in başkanlığında Eski Bakan Faruk Özak, Artvin Eski Milletvekili İsrafil Kışla ve benim olduğum toplantıda milletvekillerimize bilgi ve dosya hazırlamak için önce biz çalıştık mutfakta. Şimdi hazır dosyayı milletvekilleri olarak onlar takip edecekler.” Dedi.

Haber: Mustafa ÖZYANIK

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.