Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Arasında İkili İş Birliği

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) ile İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa arasında başta sağlık ve eğitim olmak üzere birçok alanda iş birliği sağlanacak. Omuz cerrahisinde ülkemizin önde gelen uzmanlarından olan İstanbul..

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Arasında İkili İş Birliği
Yayınlanma: Güncelleme: 54 views
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) ile İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa arasında başta sağlık ve eğitim olmak üzere birçok alanda iş birliği sağlanacak.

Omuz cerrahisinde ülkemizin önde gelen uzmanlarından olan İstanbul Üniversitesi –Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’ın daveti üzerine üniversiteye geldi.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’ın eşliğinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulunan Prof. Dr. Nuri Aydın, “İstanbul Üniversitesi -Cerrahpaşa ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi arasında akademik ve eğitim anlamında bir takım iş birliklerini oluşturmak ve bunu geliştirmek açısından, üniversitenin imkânlarını görmek, Rize şehrini görmek ve bu şehirdeki aktivitenin artması açısından da bizler her tür katkı ve desteği sağlamak için çaba göstereceğiz.” dedi.

Rize’nin bulunduğu konum itibariyle öneminin çok büyük olduğunu ifade eden Prof. Dr. Aydın, uluslararası hasta turizmi, çevre illerle ve çevre ülkelerle olan yakınlığı ve havayolu trafiğinin bulunması yönünden ilimizin oldukça önem taşıdığını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ise açıklamasında: “Cerrahpaşa’nın benim için özel bir yeri var. Ben de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunuyum. Cerrahpaşa, ülkemizin en önemli kuruluşlarından bir tanesi, tıp alanında zaten en öncülerinden bir tanesi. Amacımız, iki üniversite arasında nasıl bir iş birliği yapabiliriz, sadece sağlık alanında değil,üniversitemize ve Rize’mize nasıl katkıda bulunabilirizin görüşmelerini yapıyoruz. Hocamızı davet etmemizin asıl amacı, kendi gözüyle de üniversitemizi daha yakından tanıması, bizleri daha iyi anlamasını sağlamak olacaktır. Bu iş birliğinden dolayı da hocamıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Rektör Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın’ın kendi alanında öncü bir bilim insanı olduğunu ve üniversite olarak deneyimlerinden de yararlanmak istediklerini söyledi.

Açıklamaların ardından, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yenidoğan Bakım Ünitesi gezildi. Prof. Dr. Nuri Aydın incelemeleri sırasında, sunulan kaliteli sağlık hizmetinin son derece memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Sabri Balık ile birlikte bir hastanın omuz artroskopisini gerçekleştirdi.

Yapılan artroskopi sonrası Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şatıroğlu ve beraberindekiler, Tıp Fakültesi Klinik Simülasyon ve Eğitim Merkezini ((RSİM) gezerek incelemelerde bulundu.

Teknolojinin tüm imkânlarının kullanıldığı, ülkemizin en kapsamlı iki simülasyon merkezinden biri olan RSİM ve çalışmaları hakkında Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın’a kapsamlı bilgiler verildi.

recep-tayyip-erdogan-universitesi-ile-istanbul-universitesi-cerrahpasa-arasinda-ikili-is-birligi.jpg

 

Kaynak:Hürselen Sandıkçı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.