Memur-sen ;Binlerce Vatandaş Filistin’e Destek İçin Buluştu Meydanlardan Soykırıma Lanet Yağdı

Memur-Sen ile Türkiye’nin önde gelen STK’ları; HAK-İŞ, İHH, TÜGVA, AGD, Cihannüma ve ÖNDER; “Soykırıma Hayır, Filistin’e Destek Siyonizme Lanet” mitingi düzenledi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen mitingde işgalci İsrail’in gerçekleştirdiği saldırılar bir..

Memur-sen ;Binlerce Vatandaş Filistin’e Destek İçin Buluştu Meydanlardan Soykırıma Lanet Yağdı
Yayınlanma: Güncelleme: 61 views

Memur-Sen ile Türkiye’nin önde gelen STK’ları; HAK-İŞ, İHH, TÜGVA, AGD, Cihannüma ve ÖNDER; “Soykırıma Hayır, Filistin’e Destek Siyonizme Lanet” mitingi düzenledi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen mitingde işgalci İsrail’in gerçekleştirdiği saldırılar bir kez daha lanetlendi.

 

 

Ankara Anıtpark’ta gerçekleştirilen ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği mitingde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, tarihinin en büyük yıkım ve soykırımlarından birine şahit olduklarını belirterek, “Gazze gözlerimizin önünde katlediliyor. Bebeklerin, çocukların parçalanmış bedenleri yüreğimizi yakıyor. Aslında sadece bugün değil 75 yıldır bitmeyen bir katliam yaşıyor. Mescid-i Aksa’nın mahremiyeti 1948’den beri çiğneniyor. Barış şehri olan Kudüs 75 yıldır mahzun. Yerleşimci çeteler her gün Filistinlilerin evlerini mallarını gasp ediyor. 16 yıldır boykot altındaki Gazze’de 2 buçuk milyon insan zindan hayatı yaşıyor, ama Filistin’de sarsılmayan, yıkılmayan bir iman, bir direniş var, o iman 75 yıldır tarihin en şanlı, en uzun kahramanlık destanını yazıyor Aksa Tufanı bu destanın yeni bir sayfasıdır. Birileri bu destana kara çalmak için terör yaftası vuruyor. Vursun! Hakikati görmek isteyen için gerçekler ortada” ifadelerini kullandı.

 

FilistinMitingi-(15)“Filistinlilerin direnişi meşru müdafaadır”

Ali Yalçın, son günlerde yaşanan olaylardan Filistinlileri sorumlu tutmaya çalışanların asıl sorumluları 1898 yılında toplanan Siyonist Kongre’de araması gerektiğini ifade ederek, “Eğer dünya terörist arıyorsa İsrail’e, suçlu arıyorsa işgalcilere, suç ortağı arıyorsa Emperyalistlere baksın! Katil de orada, terörist de, terörizm de. Bu katil sürüsü; 8 milyon Filistinliyi yurtlarından çıkarmış, evlerine topraklarına el koymuş, namuslarını haysiyetlerini hedef almıştır. Filistinlilerin direnişi suç değil, onurlu bir duruş ve meşru müdafaadır. Onlar Emperyalizm’e Siyonizm’e çıplak elleriyle direnen kahramanlardır” dedi.

FilistinMitingi (12)

Genel Başkan Yalçın, Sabra, Şatilla, El Halil, Deyr Yasin katliamlarında, Gazze’de 2 buçuk milyon kişi açlığa mahkûm edildiğinde, Gazze’de her gün siviller savaş uçaklarıyla katledildiğinde, camileri, okulları, hastaneleri bombalandığında kimsenin Filistinlilerin yanında olmadığını, uluslararası sularda Mavi Marmara’ya saldırdıklarında, Rachel Corrie buldozerle öldürüldüğünde kimsenin İsrail’i terörizmle suçlamadığını hatırlatarak; “Andolsun! Bu vahşi savaşı başlatanlar döktükleri kanda boğulmadıkça bu hesap kapanmayacak. Barış ve huzurun tek yolu, işgalin sona ermesi, işgalcilerin defolup gitmesidir. Filistin halkının soykırıma karşı kendisini savunma hakkı meşrudur ve sorgulanamaz. Bu mücadele, evini, yurdunu, namusunu, ailesini, kutsalını koruma mücadelesidir. Bugün, Kur’an’ın ifadesiyle Furkan Günü’dür. Filistin direnişini amasız, fakatsız desteklemek insan olmanın gereğidir. Filistin direnişini savunmak bir haysiyet meselesidir, adamlık meselesidir. Zaman Kudüs zamanı, gün direniş günüdür. Kudüs için, Aksa için ayaktayız! Her ilden, her meydandan haykıracağız. Barış için, Siyonizm’in yenilmesi için inancı büyüteceğiz, duayı yükselteceğiz. Gün bu gündür. Gücümüz neye yetiyorsa onu yapacağız. İsrail muhiplerinin kirli propaganda ağı çalışıyor. Yalan haberlerle, dezenformasyonla, algı operasyonlarıyla direnişi karalıyor, soykırımı meşrulaştırıyorlar. Biz de hakikatin sesi olmak için çalışacağız. Kardeşlerimizin sesini duyuracak, soykırımı haykıracak, dünyayı ayağa kaldıracağız” şeklinde konuştu.

FilistinMitingi (11)

Yalçın: “İslam ülkeleri uyku modundan çıkmalı”

Ülkemiz genelinde meydanlara çıkarak seslerini yükselten, haysiyetli davranan ve sorumluluk alan vatandaşlara teşekkür eden Ali Yalçın, “Söylenecek çok şey var ama artık sözün tükendiği yerdeyiz. Birleşmiş Milletler, İsrail’e yönelik kararları uygulamalı, bebek katili Siyonistler Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalı, uluslararası toplum ve İslam ülkeleri uyku modundan çıkmalı, İslam İşbirliği Teşkilatı kuruluş gerekçesi gereği hareket etmeli ve biran önce toplanıp adam tepki koymalı, işgal bitmeli, başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devleti kurulmalıdır. Kardeş Filistin halkının işgale karşı direnişini selamlıyor, dünyanın farklı ülkelerinde Filistin’e destek veren milyonları selamlıyoruz. Suriye’de teröre aman vermeyerek Siyonist projeyi bozan, bölgede huzur ve güveni temin için canını ortaya koyan kahramanlarımızı, Mehmetçiklerimizi de buradan selamlıyoruz” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

FilistinMitingi (7)

Faed Mustafa: Önemli bir mücadele veriyoruz

Mitinge katılan Filistin Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, Siyonist İsrail’in yıllardır süren saldırılarının dozajının iyice arttığına dikkat çekerek, Filistin halkının saldırılara karşı var gücüyle önemli bir mücadele verdiğini hatırlattı. İsrail’in gerçekleştirdiği soykırıma karşı dünyanın sessiz kaldığını belirten Faed Mustafa, “Burada önemli bir adım atılıyor. Zulme karşı dur demek için, Filistin’deki kardeşlerine destek olmak için meydanlara inen, desteklerini gösteren herkese teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

FilistinMitingi (8)

“Bize düşen destek olmaktır”

Mitingde katılımcılara hitap eden HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ise Siyonist İsrail’in bir insanlık suçu işlediğine vurgu yaparak, “Gazze’de insanlık onuru katlediliyor. Uluslararası hukuk hiçe sayılıyor. Aslında İsrail bunu yıllardır sistematik şekilde devam ettiriyor. Bütün dünyanın gözü önünde başladığı soykırıma devam ediyor. Böyle bir vahşet ortamında bize düşen Filistinlilerin onurlu ve haysiyetli mücadelelerine destek olmaktır” ifadelerini kullandı.

FilistinMitingi-(15)_1

Tezcan: Biz ayağa kalkmazsak kimse kalkmaz

Filistin’de 70 yılı aşkın süredir bir işgalin sürdüğünü belirten ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Demet Tezcan, “Bu işgale karşı Filistinli kardeşlerimiz vatandaşlarını savunmak için direniş gösterdiği için tüm dünya sessiz kalıyor. Biz ayağa kalkmazsak kimse kalkmaz, biz ses vermezsek kimse vermez, biz yardım etmezsek kimse yardım etmez. Bu nedenle Siyonistlerin yaptığı bu katliama dur demek de bize düşer” diyerek sözlerini tamamladı.

FilistinMitingi (9)

“Filistin’deki zulmün karşısındayız”

Mitingde katılımcılara hitap eden İHH Genel Başkan Vekili Hüseyin Oruç, İsrail’in yanında duran ülkelerin vatandaşlarının Filistin’deki saldırılara duyarsız kalmadığının altını çizerek, “Londra’da yüz binler yürüyor, New York’ta on binler yürüyor. Bizler de bugün burada bulunarak zulmün karşısında olduğumuzu en güçlü şekilde haykırıyoruz” dedi.

FilistinMitingi (4)

Turhan: Her türlü kanı döken Siyonist İsrail’dir

Filistin’in işgali anlayışa karşı bir direniş gösterdiğini ve bu direnişi sonuna kadar desteklediklerini belirten AGD Genel Başkanı Salih Turhan, “Terörün bütün ağırlıklı cümlelerini kullanan, her türlü kanı döken Siyonist İsrail’in kendisidir. Oradaki kardeşlerimiz bırakın bir tane masum insanın öldürülmesini, bir tane karıncayı ezmemenin hassasiyeti içerisindeler” diye konuştu.

FilistinMitingi (5)

“Önemli bir adım atıldı”

Mitingde bir selamlama konuşması gerçekleştiren TÜGVA temsilcisi; mazlumları yok etmeye çalışan zalimlere karşı birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğunu belirterek, “Bugün birlik ve beraberlik adına önemli bir adım atmış bulunuyoruz. İnşallah bu adımların devamı daha güçlü şekilde gelecek” ifadelerini kullandı.

FilistinMitingi (6)

Akça: Her zaman zulmün karşısında olduk

Filistin’deki gayrimeşru terör devleti tarafından yapılan zulme karşı seslerini yükseltmek amacıyla toplandıklarını belirten CİHANNÜMA Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akça “Zalimler bilmelidir ki; nerede bir zulüm varsa karşısında milletimiz durdu. İsrail’in bu zulmüne ülkemizdeki tüm kesimlerin karşı çıkması bizler için oldukça değerlidir” dedi.

FilistinMitingi (10)“Gazze ancak biz susarsak ölür”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ise; Siyonist İsrail’in hastaneleri, okulları, kadın ve çocukları, bebekleri bombalayarak katlettiği, milyonları yerinden yurdundan ederek sürgün etmeye çalıştığı bu vahşi soykırımın karşısında dimdik ayakta durduklarını ifade ederek, “Mescid-i Aksa ve Gazze sadece Filistinlilerin değil hepimizin davasıdır bunu bilin, hepimiz ALLAH yolunda Kudüs için Gazze için canımızı, kanımızı vermeye hazırız. Gazze ölmez Filistin ölmez, şehitler ölmez şehitlik zaferdir. Gazilik zaferdir, zalime ve zulme karşı durmak zaferdir. Gazze ancak biz susarsak, bu zulme sessiz kalırsak ölür fakat tüm insanlık bilsin ki biz bu zulüm karşısında susmayacağız, mücadelemize durmadan devam edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

FilistinMitingi (2)

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.