AK Parti Rize Gençlik Kollarından Starbucks şubesinde protesto

AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, ABD’li kahve zinciri Starbucks’ın Türkiye’deki şubelerinde eylem yaptı. AK Parti Rize Gençlik Kolları üyeleri de bu kapsamda “yer kapatma eylemi” yaptı. Gençlik Kolları üyeleri Atatürk..

AK Parti Rize Gençlik Kollarından Starbucks şubesinde protesto
Yayınlanma: Güncelleme: 71 views
AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, ABD’li kahve zinciri Starbucks’ın Türkiye’deki şubelerinde eylem yaptı.

AK Parti Rize Gençlik Kolları üyeleri de bu kapsamda “yer kapatma eylemi” yaptı. Gençlik Kolları üyeleri Atatürk Caddesi’nde bulunan AVM’deki Starbucks’a gelerek içecek almadan “yer kapatma eylemi” yaptı.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Türkiye genelinde yapılan eylemler ile ilgili yaptığı açıklamada, ülke genelindeki Starbucks şubelerinde Türk ve Filistin bayraklı atkılarla 30 dakika “yer kapatma eylemi” yapacaklarını söyledi.

Soykırıma uğrayan Filistin halkına destek vermek ve soykırımı gerçekleştiren savaş suçlusu İsrail’e ve destekçilerine “dur” demek için eylem yaptıklarını belirten İnan, “Bu barışçıl eylemimizin amacı çocukları, kadınları ve hastaneleri hedefleyen bombalara karşı durmaktır.” dedi.

Türkiye genelindeki Starbucks şubelerinde gerçekleştirdikleri “Say Stop” eylemiyle tüm dünyaya, Filistin halkına yönelik acımasız saldırıları ve soykırımı duyurmayı amaçladıklarını dile getiren İnan, şöyle konuştu:

“Bu vahşete ve bu katliamlara Starbucks markasının İsrail’e verdiği desteği göz önünde bulundurduğumuzda AK Parti Gençlik Kolları mensubu 30 bini aşkın gençle bu sembolik protestomuzu duyuruyoruz. Savaş suçlusu İsrail’e destek veren kurum ve kuruluşlara bu tepkinin bir ders olmasını umuyoruz.”

ak-parti-genclik-kollarindan-turkiye-genelindeki-starbucks-subelerinde-protesto-1.jpg

“Bu zulmü, katliamı asla unutmayacağız”

İnan, AK Parti Gençlik Kolları olarak tüm dünya gençlerine çağrıda bulunduklarını, dünya tarihinin en karanlık dönemlerinden birinin içinde bulunulduğunu söyledi.

İsrail’in Gazze’ye saldırılarında ölenlerin yarısından fazlasının çocuklar olduğunu vurgulayan İnan, şöyle devam etti:

“Bu bile amacın insanlık suçu işlemeye yönelik vahşet olduğunu gösteriyor. Biz AK Gençler olarak bu zulmü, katliamı asla unutmayacağız. Bugün bu savaş suçu işleyen mahlukatların suratına tarih izin verdiği müddetçe vuracağız. Nesilden nesile bu gaddarlığı anlatacağız. Kötülüğün ve acımasızlığın ülkeler tarafından hazırlanıp önümüze sunulduğu, vahşetin normalleştirilmeye çalışıldığı bu planı reddediyoruz. Bombalarının hedefine çocukları, kadınları, hastaneleri ve tüm sivilleri koyan işgalci İsrail’e karşı Filistin halkının onurlu özgürlük mücadelesini destekleyeceğiz. Türkiye’nin en güçlü ve en organize gençlik teşkilatı olarak bu gücümüzü barış için kullanmamız elzemdir.

Gazze halkına insani yardım noktasında hükümetimiz tüm adımları attı, atmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Daha adil bir dünya mümkün’ ve ‘Dünya beşten büyüktür’ politikaları bugün de Filistinli kardeşlerimiz için bürokrasi ve söylem odaklı devam etmektedir.”

ak-parti-genclik-kollarindan-turkiye-genelindeki-starbucks-subelerinde-protesto-2.jpg

 

Kaynak:AA

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.