Memur-Sen’den Üyelere TROY Kart Çağrısı;Siyonizmin Sponsorlarına Geçit Vermeyeceğiz!

Memur-Sen’in elde ettiği kazanım doğrultusunda kamu görevlilerinin maaş ve promosyon ödemelerine ilişkin kamu kuruluşları ile bankalar arasında yapılan protokollere istinaden çağrı yapıldı. Komisyonlarda yer alan Memur-Sen’e bağlı 11 hizmet kolundaki..

Memur-Sen’den Üyelere TROY Kart Çağrısı;Siyonizmin Sponsorlarına Geçit Vermeyeceğiz!
Yayınlanma: Güncelleme: 47 views

Memur-Sen’in elde ettiği kazanım doğrultusunda kamu görevlilerinin maaş ve promosyon ödemelerine ilişkin kamu kuruluşları ile bankalar arasında yapılan protokollere istinaden çağrı yapıldı. Komisyonlarda yer alan Memur-Sen’e bağlı 11 hizmet kolundaki tüm sendikalara yapılan çağrıda; üyelerinin maaş ve kredi kartlarını TROY Kart’a geçirilmesi için çağrıda bulunuldu.

 

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın imzası ile 11 hizmet kolundaki yetkili sendikalara gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi;

Otuzdokuz gündür Filistin halkına yönelik İsrail Devletinin sürdürdüğü insanlık dışı saldırıların Gazze’de neden olduğu şiddetli yıkım; cami, okul, hastane gibi yerlerin doğrudan hedef alınarak çocuk, kadın demeden binlerce sivilin bombalarla ölümüne sebep olunması savaş ve insanlık suçu olmanın yanında İsrail’in soykırım amacının bir tezahürü ve son halkasıdır.

Tüm dünyanın sessiz kaldığı bu soykırıma, ağır insanlık trajedisine karşı Memur-Sen ve bağlı Sendikaları tarihsel sorumlulukları gereği duyarlı davranarak Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin her bir yanında eylem, miting, yürüyüş ve çağrılarla karşı durmuş, insanlık namına tüm ülkeleri ve uluslararası kuruluşları göreve davet etmiştir.

Bu tarihsel duruşumuz yanında 9 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirilen KPDK toplantısında, zulüm devleti İsrail’in ürünlerini hem millet hem de devlet olarak boykot etme eylemleri kapsamında, başta üyelerimiz olmak üzere tüm kamu görevlilerinin maaş ve kredi kartlarının dâhil olduğu ödeme sistemleri olan Mastercard/VISA programları yerine Troy kart ödeme sitemine geçmelerine ilişkin eylem ve boykot çağrımız kamuoyunda büyük bir karşılık bulmuştur. Aynı şekilde Devlet ve millet olarak boykot eylemlerinin daha da kararlılıkla sürdürülmesine yönelik yüksek sesimiz yankı oluşturmaya devam etmektedir.

Bu doğrultuda; Memur-Sen olarak kamu görevlilerinin emeğinin değerini artırma, alın terinin karşılığını koruma noktasında yüzlerce Toplu Görüşme ve Toplu Sözleşme kazanımımızdan biri olan “kamu görevlilerinin maaşlarının bankalar aracılığıyla ödenmesinden kaynaklı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile bankalar arasında protokol yapılarak “promosyon” adı altında kamu görevlilerine ek mali imkanlar sağlanması ve oluşturulan komisyonlarda yetkili sendika temsilcisinin yer alması” hakkı kapsamında, on bir hizmet kolunun tamamında Memur-Sen’e bağlı yetkili Sendikalar olarak, yapılan maaş promosyon protokollerine komisyon üyesi olarak katkı ve katılım göstermenize istinaden; üyelerinizin maaş ve kredi kartlarının dâhil olduğu ödeme sistemleri Mastercard/VISA programları yerine Türkiye’nin ödeme sistemi olarak tanımlanan Troy kart ödeme sitemine geçmelerine yönelik kartlarını değiştirmeleriyle ilgili bilgi, bildirim ve çağrıda bulunmanız noktasında hassasiyet göstermenizi, bu tarihten itibaren gerek yeni yapılan protokollerde gerekse protokollerin revize edilmesi çalışmalarında bu hususun “protokollerin değişmez maddesi olarak zikredilmesi, şart olarak yer alması” konusunda gerekli duyarlılığı göstermenizi rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

troyyazi

 

Görüntülenme 208

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.