Artık Sorumlu Hemşire Atamasında Öncelik Uzman Hemşirelere Verilecek!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı Personel İşleri Daire Başkanlığı tarafından 18 Kasım 2023 tarihinde yayımlanan 40957 sayılı yazı, uzman hemşireler için umut dolu bir gelişmeyi beraberinde getirdi. Sağlık sektöründe sorumlu hemşire..

Artık Sorumlu Hemşire Atamasında Öncelik Uzman Hemşirelere Verilecek!
Yayınlanma: Güncelleme: 77 views

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı Personel İşleri Daire Başkanlığı tarafından 18 Kasım 2023 tarihinde yayımlanan 40957 sayılı yazı, uzman hemşireler için umut dolu bir gelişmeyi beraberinde getirdi. Sağlık sektöründe sorumlu hemşire atamalarında önemli bir değişikliğe gidilerek, artık uzman hemşirelere öncelik tanınacak

Uzman hemşirelerin bulunmadığı durumlarda ise üç yıl deneyimli ve hemşirelik lisans mezunu olan hemşireler sorumlu hemşire olarak görevlendirilecek.

Yapılan düzenleme ile ilgili açıklamada, uzman hemşirelerin sahip olduğu özel bilgi ve becerilerin, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmada önemli bir rol oynayacağı vurgulanarak, bu adımın sektördeki uzmanlaşmış kadroların güçlendirilmesine yönelik stratejik bir hamle olduğu belirtildi.

YÖK yetkilileri, bu değişikliğin sağlık hizmetlerindeki etkinliği artırarak, hemşireler arasında uzmanlaşmayı teşvik edeceğini ve bu sayede hastaların daha kaliteli bir sağlık hizmetine erişim sağlayacaklarını ifade etti.

10-1

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.