Ali Yalçın: Bu maaşla nefes alınmaz!

Ali Yalçın X sosyal medya adresinden yaptığı paylaşımda: En düşük emekli memur maaşını 14 bin 700 TL olduğunu, bu durumun Memurun Görev Aylığı ile Emekli Aylığı Arasındaki Bağ Yeniden Kurulmalıdır! “İstiyoruz..

Ali Yalçın: Bu maaşla nefes alınmaz!
Yayınlanma: Güncelleme: 5 views

Ali Yalçın X sosyal medya adresinden yaptığı paylaşımda: En düşük emekli memur maaşını 14 bin 700 TL olduğunu, bu durumun Memurun Görev Aylığı ile Emekli Aylığı Arasındaki Bağ Yeniden Kurulmalıdır!

“İstiyoruz ki, görev aylığıyla emekli aylığı arasında koparılan bağ yeniden tesis edilsin. En düşük emekli memur maaşı 14,700 oldu. Yani asgari ücretin altında kaldı. Bununla nefes alınmaz. Bununla yaşanmaz. Onun için bu alan yeniden tesis edilmeli, görev aylığıyla emekli aylığı arasındaki bağ kurulmalı. Bu; tasarruf genelgesine, bütçe sıkılaşmasına, mali disipline kurban edilecek bir alan değil. Emeğin karşılığı gözetilmeli, emeklilerin hukuku gözetilmeli diyoruz.”İfadelerini kullandı.

Memurun Görev Aylığı ile Emekli Aylığı Arasındaki Bağ Yeniden Kurulmalıdır!

“İstiyoruz ki, görev aylığıyla emekli aylığı arasında koparılan bağ yeniden tesis edilsin. En düşük emekli memur maaşı 14,700 oldu. Yani asgari ücretin altında kaldı. Bununla nefes alınmaz. Bununla.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.