Büyükelçi atamaları Resmi Gazete’de. Ahmet Misbah Demircan Tunus Büyükelçisi oldu

2004 – 2019 yılları arasında 15 yıl Beyoğlu Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra 2019 yılında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığına atanan ve bu görevi de 2023 yılının haziran ayına kadar devam..

Büyükelçi atamaları Resmi Gazete’de. Ahmet Misbah Demircan Tunus Büyükelçisi oldu
Yayınlanma: Güncelleme: 0 views
2004 – 2019 yılları arasında 15 yıl Beyoğlu Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra 2019 yılında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığına atanan ve bu görevi de 2023 yılının haziran ayına kadar devam ettiren Ahmet Misbah Demircan, Tunus Büyükelçiliğine getirildi

Bazı büyükelçiliklere atama yapılmasına ilişkin kararlar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Eski Beyoğlu Belediye Başkanı ve eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Rizeli hemşehrimiz Ahmet Misbah Demircan, Tunus Büyükelçiliğine atandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Akdeniz için Birlik (AiB) nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Özel Temsilcisi olarak görevlendirildi ve kendisine Büyükelçilik unvanı verildi.

Tunus Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Ahmet Misbah Demircan, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Fatih Ulusoy, Slovak Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, Dış Politika Danışma Kurulu Üyesi Erkan Özoral atandı.

Portekiz Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, Dışişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Haldun Koç’un ataması gerçekleştirildi.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciğine Cenk Uraz, Cibuti Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Erdal Sabri Ergen, Suudi Arabistan Krallığı nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Emrullah İşler, Dominik Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, Kültür İşleri Genel Müdür Yardımcısı Emriye Bağdagül Ormancı’nın ataması yapıldı.

Somali Federal Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, Balkanlar ve Orta Avrupa Genel Müdür Yardımcısı Alper Aktaş atandı.

Çad Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, Amerika Genel Müdür Yardımcısı Cem Utkan, Gambiya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, Göç, İltica ve Vize Genel Müdür Yardımcısı Fahri Türker Oba’nın ataması gerçekleştirildi.

 

Kaynak:HABER MERKEZİ

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.