Rize Sağlık-sen Başkanı YILMAZ; Sağlık Çalışanlarını Teşvik Etmek

Gönüllülük esasına dayalı çalışmalar başarılı, verimli sonuçlar meydana getirir. Gönüllü olabilmek için de teşvik edilmek gerekir, adına teşvik dediğimiz ödeme kalemini artırmak başarı, memnuniyeti, verimliliği artırır. Teşvik bir başka yolla..

Rize Sağlık-sen Başkanı YILMAZ; Sağlık Çalışanlarını Teşvik Etmek
Yayınlanma: Güncelleme: 1 views
Gönüllülük esasına dayalı çalışmalar başarılı, verimli sonuçlar meydana getirir.
Gönüllü olabilmek için de teşvik edilmek gerekir, adına teşvik dediğimiz ödeme kalemini artırmak başarı, memnuniyeti, verimliliği artırır.
Teşvik bir başka yolla da olabilir, örneğin gece zammı ve nöbet ücretlerinin artırılması, dini ve milli bayramlar da mesaisi gece zammı gibi, nöbet ücretlerinin en az 2 kat artırımı yanında bayram ikramiyesi adı altında yapılabilecek ödemeleri teşvik edici olarak önemsiyoruz.
Devlet memurları iş kolundakiler gibi nöbet ücretlerinin fazla olmadığı, iş kolundakilerin aldıkları anlamlı olduğunu, burada devlet memurlarının ücretlerinin yetersizliğinden bahsediyoruz.
Gece zammı, nöbet ücreti dolgun olanların, halk dilinde, …. Vardiyası diye adledilen gece 00:00 ile sabah 08:00 vardiyasının 3 katı olması anormal değildir. Günümüzde sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerinin düşük olması anormaldır.
Ne kadar personel istihdam ederseniz edin, çalışanları hak ettiklerini alamadıkları(a) rağmen zorla çalıştırılması dışında, teşvikin artırılması, gece zammı uygulaması ve nöbet ücretlerinin kayda değer artırılması yapılmadığı müddetçe personel sorunu devam edecektir.
Hulâsa; sağlık çalışanları herhangi bir kurum çalışanları gibi 08:00 – 16:00 çalışmıyor, 7/24 üç katı mesaisi ile çalışmaktadırlar.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.