Kaçkar Devlet Hastanesi KABEV’e Geçiyor

Kaçkar devlet hastanesinde (KABEV) Kamu Binaları Enerji Verimliği Projesi Mart ayı itibariyle uygulanmaya başlıyor. Yüklenici firma yetkilileri; Uygulanacak olan proje ve uygulama konusunda Kaçkar devlet hastanesinde Başhekimi Uzman Dr. Mehmet..

Kaçkar Devlet Hastanesi KABEV’e Geçiyor
Yayınlanma: Güncelleme: 53 views

Kaçkar devlet hastanesinde (KABEV) Kamu Binaları Enerji Verimliği Projesi Mart ayı itibariyle uygulanmaya başlıyor.

Yüklenici firma yetkilileri; Uygulanacak olan proje ve uygulama konusunda Kaçkar devlet hastanesinde Başhekimi Uzman Dr. Mehmet Han Alişan ve Hastane Müdürü Mustafa Yeniçırak’a Başhekimlik makamında bilgilendirme verdi.

Projeyi uygulanacak olan firma yetkilileri; “Hastane yönetimi ile yüklenici firma arasında projenin yapım aşaması süreci hakkında görüşülerek sağlık hizmetini sunumunu aksatmayacak şekilde gerekli planlamalar yapılmıştır. Hastalarımıza daha iyi sağlık hizmeti verebilmek adına, Hastane binasının fiziki durumunu iyileştirmeyi ve daha enerjiyle daha çok verim almayı hedefleyen projeyle enerji maliyetlerinde yüzde 60 oranında tasarruf sağlayacaktır”. Denildi.

Projeyle kapsamında yapılacak işler hakkında;

1-Hastane dış cephesi 5 cm taşyünü ile yeniden kaplanacak.

2-Pencereler değiştirilerek ısı yalıtımlı yapılacak.

3-Doğalgaz dönüşümü yapılacak.

4-Klima santralleri değiştirilecek.

5-Çatıya güneş enerji sistemi kurulacak.

6-Aydınlatma lambaları led’e dönüştürülecek.

7-Bina otomasyon sistemi yenilenerek hastane doğalgaz kazanları ve klima santralleri bilgisayar üzerinden takip edilecek şekilde akıllı sisteme geçecektir.

8-Çevre şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığı tarafından koordine edilen proje dünya bankası fonlarıyla yürütülecektir.

Bilgisi paylaşıldı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.