Bakanlıktan Sözleşmeli Personel Eş Durumu Hakkında Açıklama

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 663 sayılı Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli personelin 2024 Yılı 1. Dönem Eş Durumu Nedeniyle Yer Değişikliği..

Bakanlıktan Sözleşmeli Personel Eş Durumu Hakkında Açıklama
Yayınlanma: Güncelleme: 1 views

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 663 sayılı Sağlık Alanında Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli personelin 2024 Yılı 1. Dönem Eş Durumu Nedeniyle Yer Değişikliği Kurası 05.03.2024 tarihinde noter huzurunda çekilmiş, kura sonuçları https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilmiştir.

Başvurusu kabul edildiği halde ilan edilen pozisyon sayısının yetersiz olması sebebiyle kurada yerleşemeyenlerin pozisyon tahsis işlemleri de tamamlanmıştır. Bu çerçevede; eş durumu nedeniyle görev yeri değişikliğine hak kazanan sözleşmeli personel 08 – 14 Mart 2024 tarihleri arasında (14 Mart dahil) çalışma düzenine göre beş iş günü aşılmayacak şekilde izinli sayılacaktır.

Sözleşmeli personelin, bu süre içinde sigortalı işe giriş bildirgesi ve hizmet sözleşmesi işlemlerinin yapılması için yeni görev yerlerine şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Hastalık, doğum veya askerlik nedeniyle yukarıda belirtilen sürelerde ayrılış/başlayış yapamayacak durumda olanlar hakkında görev yerlerinin bağlı bulunduğu il sağlık müdürlüklerince, atamalarının yapıldığı il sağlık müdürlüklerine yazılı olarak bilgi verilecek, bu kapsamdaki sözleşmeli personele ait iş ve işlemler 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A Maddesine Tabi Sözleşmeli Sağlık Personelinin Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmesine İlişkin Usul ve Esasların 6 ncı maddesi hükümlerine göre mazeretleri sona erdikten sonra yapılacaktır. Sözleşmeli personelin; eş durumu nedeniyle yer değişikliği atamaları Bakanlığımızca İl emrine yapılacak olup görev yapacakları hizmet birimleri 14.03.2024 tarihine kadar İl Sağlık Müdürlüklerimizce belirlenecektir.

Sözleşmeli personel 15.03.2024 tarihi itibariyle yeni yerlerinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlayacaktır

EDİTÖR: Sercan Yılmaz

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.