Türkiye’de Tedavi Olan Gazzeli Çocuklar ve Aileleri Memur-Sen’de Buluştu

Gazze’den Türkiye’ye tedavi için getirilen çocuklar ve aileleri Memur-Sen Konfederasyonu’nun düzenlediği “Gazzeli Ailelelerle İftar Buluşması” programında bir araya geldi.     7 Ekim’den bu yana 35.000’e yakın Filistinlinin hayatını kaybettiği..

Türkiye’de Tedavi Olan Gazzeli Çocuklar ve Aileleri Memur-Sen’de Buluştu
Yayınlanma: Güncelleme: 1 views

Gazze’den Türkiye’ye tedavi için getirilen çocuklar ve aileleri Memur-Sen Konfederasyonu’nun düzenlediği “Gazzeli Ailelelerle İftar Buluşması” programında bir araya geldi.

 

 

7 Ekim’den bu yana 35.000’e yakın Filistinlinin hayatını kaybettiği soykırımda yaralanan ve tedavi için Türkiye’ye getirilen Gazzeli çocuklar ve aileleri Memur-Sen’in düzenlediği etkinlik ve iftar programında bir araya geldi.

gazzeaileler2Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Filistin Türkiye Büyükelçisi Faaed Mustafa başta olmak üzere çok sayıda davetlinin katıldığı programda; özel etkinlikler gerçekleştirilerek çocukların hafızasına kazınan savaş olgusu bir nebze olsun unutturulmaya çalışıldı.

Programda konuşan Genel Başkan Yalçın, “Tarihin en büyük katliamlarından biri bütün dünyanın gözleri önünde Siyonist İsrail tarafından Gazze’de gerçekleştiriliyor. 7 Ekim’den buyana 35.000’e yakın Filistinlinin hayatını kaybettiği soykırıma karşı dünyanın büründüğü sessizlik insanlığı sorgulatıyor. Ama Kudüs Şairi Mehmet Akif İnan’ın kurduğu emek ve insan odaklı bir sendikal hareket olarak şunu söylemek istiyorum, yalnız değilsiniz. Sizin derdiniz bizim derdimiz, sizin davanız bizim davamız… Biz Memur-Sen olarak nefesimiz yettiği kadar Filistin’in, Gazze’nin ve Aksa’nın safında yer almaya, mücadelemizle insan onur ve haysiyetini ayakta tutmaya devam edeceğiz” dedi.

gazzeaileler1Özgür Filistin Devleti’nin kendilerinin de hayali olduğunu ifade eden Yalçın, “İnanıyorum ki özgür bir Filistin Devleti hayal olmaktan çıkacak, hayalimiz bir gün gerçek olacak. Buna dair inancımız tam. Nasıl ki Firavun Musa’ya yenildiyse, Siyonist İsrail’de bir gün alaşağı olacak, tarihin çöp sepetinde nefretle anılacak” şeklinde konuştu.

Büyükelçi Mustafa, Siyonistlerin şehit ettiği masumlara rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, “Değerli Ali Yalçın kardeşimin şahsında Memur-Sen’e böyle bir etkinlik ve iftar programı düzenlediği için teşekkür ederim. Memur-Sen her zaman Filistin davasının, mazlumların destekçisi olmuştur. İşgal güçlerine hedef olan ve tedavileri hala devam eden kardeşlerime Allah’tan acil şifalar diliyorum. Sizin burada oluşunuz Filistin ve Türkiye kardeşliğinin baki olduğunu ispat etmektedir. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan her zaman Filistin’e sahip çıkmaktadır. Sizlerin desteği Siyonistler karşısında bizi güçlü kılıyor. Teşekkür ediyoruz” dedi.

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.