Memur-sen Ayniyat Saymanları İle İlgili Talebimiz Karşılık Buldu

Kamu görevlilerine ödenecek zam ve tazminatlara ilişkin kararda yapılan değişiklikle, ayniyat saymanlarının özel hizmet tazminatları konusundaki belirsizlik giderildi. Böylece ayniyat saymanlarının saymanlarla aynı oranda özel hizmet tazminatı almaları hukuki temele..

Memur-sen Ayniyat Saymanları İle İlgili Talebimiz Karşılık Buldu
Yayınlanma: Güncelleme: 2 views

Kamu görevlilerine ödenecek zam ve tazminatlara ilişkin kararda yapılan değişiklikle, ayniyat saymanlarının özel hizmet tazminatları konusundaki belirsizlik giderildi. Böylece ayniyat saymanlarının saymanlarla aynı oranda özel hizmet tazminatı almaları hukuki temele kavuşturulmuş oldu.

 

 

Memur-Sen, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’na başvurarak “Ayniyat Saymanı” kadrosundaki kamu görevlilerinin haklarının “Sayman” kadrosunun sahip olduğu mali haklarla eşitlenmesi gerektiğini; bu bağlamda 7. Dönem Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararı olan 20 puan ilave ÖHT ödemesinden ayniyat saymanlarının da yararlandırılmasını talep etmişti.

Geçmiş dönemlerde; “Ayniyat saymanı” kadrosunun Özel Hizmet Tazminatı’nın, “Sayman” kadrosuyla aynı şekilde düzenlenmesi ve ödemelerde bu kadronun esas alınarak gerçekleştirilmesine ilişkin verilen görüşler neticesinde; kamu kurum ve kuruluşları arasında oluşan uygulama farklılığının giderilmesi ve 7. Dönem Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Kararlarının ve toplu sözleşme kazanımlarımızın eksiksiz uygulanması noktasında düzenleme gerçekleştirilmiş oldu.

“3600 Ek Gösterge İçin de Düzenleme Yapılmalı”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Yapılan düzenlemeye ek olarak sayman kadrosunun yararlanmış olduğu 3600 Ek Gösterge hakkından ‘Ayniyat saymanları’ nın da yararlanması noktasında verilen mahkeme kararları dikkate alınarak haksızlık giderilmeli, 1. Dereceye 3600 Ek Gösterge vaadi bir an önce hayata geçirilerek beklentiler karşılanmalıdır” ifadelerini kullandı.ayniyat1ayniyat2

 

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.