RİZE SAĞLIK-SEN BAŞKANI YILMAZ MEMUR EKONOMİSİ & MEMURDAN KISMA İLE EKONOMİ İYİLEŞMEZ

Memura verilecek zam ne kadar fazla olursa memur o denli ekonomiyi destekler, piyasaları rahatlatır, enflasyon kendiliğinden düşer. Memur aldığı maaşı iç piyasada harcadığı için iç piyasa dinamitlenir, devlet millet el..

RİZE SAĞLIK-SEN BAŞKANI YILMAZ MEMUR EKONOMİSİ & MEMURDAN KISMA İLE EKONOMİ İYİLEŞMEZ
Yayınlanma: Güncelleme: 4 views
Memura verilecek zam ne kadar fazla olursa memur o denli ekonomiyi destekler, piyasaları rahatlatır, enflasyon kendiliğinden düşer. Memur aldığı maaşı iç piyasada harcadığı için iç piyasa dinamitlenir, devlet millet el ele global ekonominin etkileri milimize edilmiş olur.
54. hükümetin başbakanı enflasyon ve ekonominin kötü gittiği bir dönemde memura % 100 üzeri verdiği zammın ardından ekonominin toparlandığına şahitlik etmiştik.
Reel olmayan bir enflasyon hesaplamasıyla elde edilen memur maaş zamları refah payından mahrum edilerek memurun eline geçen 19,31 zam oranı bir önceki ayın alım gücünü bile yakalayamamaktadır.
Gelecek hesap edilerek, geçmişin kayıpları göz ardı edilmeden, memurun memnun olacağı reel bir enflasyon değeri oluşturulmalıydı. Memurun üzerinden ekonomi yapılamaz, memurdan kısılarak ekonomiyi iyileştiremezsiniz.
Kiraların el yaktığı, akaryakıt fiyatlarının gündelik değiştiği, tüketici ürünlerinde ücret endekslemesi veya Eşel mobil sistem uygulandığı göz önünde bulundurularak, ücretli ve maaşlıları hayat pahalılığı karşısında korumak amacıyla fiyat artışlarıyla doğru orantılı olarak gelirleri artırılmalıdır.
Diğer bir deyişle geçmiş dönem enflasyon oranlarına göre ücretlilere otomatik zam yapılmalıdır.
likapa

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.